Slovenská futbalová reprezentácia v Malackách

Kvarteto reprezentantov si premiérovo vyskúšalo footgolf na 18-jamkovom ihrisku v rezorte White Eurovalley v Malackách. Reprezentanti neprešli všetkých 18 jamiek, oskúšali si z nich tretinu.

Popri tvrdej príprave na kvalifikačný zápas si štvorica hráčov: Marek Hamšík, Martin Škrtel, Martin Jakubko a Kornel Saláta našla čas aj na odreagovanie na našom footgolfovom ihrisku v Malackách. Mini-turnaj na šesť jamiek im prospel, dvaja z nich totiž o pár desiatok hodín neskôr strelili oba naše góly v kvalifikačnom zápase s Macedónskom.

Čo hovoria hráči na footgolf?

MAREK HAMŠÍK: "Môžem povedať, že footgolf ma zaujal, ba doslova chytil, takže stopercentne si ho ešte zahrám. Celkový úspech závisí od citu v nohe a schopnosti odhadnúť silu prihrávky."

MARTIN JAKUBKO: "Footgolf je super relax! Výborná oddychovka. Zaujal ma, bavil som sa. Najťažšie je vyrátať silu kopu, aby ste jamku "neprepálili". Keď sa mi naskytne príležitosť si ho zahrať, určite ju využijem!"

KORNEL SALÁTA: "Som príjemne prekvapený. Je to hra, ktorá prináša v príjemnom prostredí skvelý relax. Úspech zaručuje iba výborná kopacia technika, ale treba použiť aj rozum. Určite si ho zahrám, ale už na plný počet jamiek."

MARTIN ŠKRTEL: "Zahral som si ho prvý raz a som nadšený. Užili sme si kopec zábavy a otestovali si futbalové schopnosti v iných činnostiach, ako to bežne robíme. A určite to nebolo posledný raz, čo som si zahral footgolf."