ČSOB Majstrovstvá Slovenska na Jamky 2014


Od 21.06.2014 sa na ihrisku Black River konajú ČSOB Majstrovstvá Slovenska na Jamky 2014.

Víťazom  v hre na jamky sa v mužskej kategórii stal Ján Friesz ml, ktorý obhájil titul majstra Slovenska z minulého roku. 

"Som veľmi rád, že sa mi podarilo obhájiť titul majstra Slovenska v jamkovke. Uvedomoval som si, že obhajoba je oveľa ťažšia ako prvé víťazstvo. Bolo veľmi dôležité, že počas všetkých zápasov jamkovky som ani raz neprehrával , čím som súperov dostaval pod tlak. Za rozhodujúce považujem to, že som počas všetkých zápasov volil agresívnu hru, na ktorej sme sa dohodli s mojim trénerom Davidom Poultonom. Kde moji súperi volili hru železami naisto, ja som sa snažil získať náskok dlhými ranami drajvrom. Asi najviac sa to prejavilo na 324 metrovej štvorparovej jamke č. 7 , kde som sa počas všetkých piatich zápasov dostal drajvrom do tesnej blízkosti greenu a zahral následné birdie. Tu som zahral vo finálovom zápase s Oliverom asi svoju najkrajšiu ranu, keď som prvú ranu z odpaliska umiestnil drajvrom  priamo na green," povedal tesne po turnaji Friesz.

Prvým vicemajstrom je Oliver Gábor.

Druhým vicemajstrom je Peter Valášek.

Na štvrtom mieste sa umiestnil Tomáš Kuba, ktorý svoj výsledok na MS hodnotí veľmi pozitívne: "Turnaj prebiehal v pohode, hralo sa mi dobre. Najťažšie to bolo s Jánom Frieszom, ktorý robil menej chýb ako ja a moje chyby dokázal hneď využiť. Celkovo som s výsledkom veľmi spokojný, verím, že sa budem naďalej zlepšovať a bol by som veľmi rád, keby sa mi na blížiacich sa MS na rany podarilo umiestniť v prvej päťke, " povedal Tomáš po turnaji. 

O prekvapenie na ČSOB Majstrovstvách Slovenska na jamky v Bernolákove sa postaral i Peter Valášek, keď zahral ihrisko v pare, čím na tomto mimoriadne náročnom ihrisku vytvoril nový rekord! "Od prvej jamky som sa koncentroval na svoju hru a držal som sa svojho plánu. Na ôsmej jamke som zahral eagle, čo mi dosť pomohlo, aby som zahral nový rekord ihriska," povedal.

Všetkým víťazom gratulujeme!

Zdroj: SKGA